Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 19.10.2018

Nové ukazatelé rychlosti na komunikacích

Od poloviny října 2010 se řidiči přijíždějící do Vysokého Mýta a ti, kteří městem projíždějí po silnici I/35 nově setkávají s ukazateli rychlosti. Ty se městu podařilo letos zakoupit z dotace udělené Státním fondem dopravní infrastruktury.V zájmu zklidnění dopravy podalo Vysoké Mýto žádost o dotaci na projekt na zvýšení bezpečnosti na místních komunikacích. Uspělo a získalo dotaci na čtyři ukazatele rychlosti. O zakoupení a osazení posledního pátého ukazatele, na který dotace udělena nebyla, rozhodla rada města. Každý z měřičů stál 62 tisíc korun.

Na silnici I/35 ve směru jízdy od Hradce Králové je ukazetel umístěn na sloupu veřejného osvětlení na rovném úseku před frekventovaným přechodem pro chodce. Druhý je také na I/35 na stejném místě, ale ve směru jízdy od Litomyšle. S dalšími se řidiči setkají při vjezdu do města od Ústí nad Orlicí, od Nových Hradů, pátý je osazen na silnici od Chocně.

 

 

Město věnuje bezpečnosti v ulicích dlouhodobě a komplexně velkou pozornost. V uplynulém období mimo jiné vybudovalo nový přechod u Základní umělecké školy, rozšířilo vjezd z ulice Prokopa Velikého na Masarykovo náměstí, vybudovalo nová parkoviště v Peklovcích, v sídlišti Družba a na autobusovém nádraží a velkou pozornost věnovalo provozu a parkování vozidel v centru města. V příštím roce se chystá podat další žádost o dotaci na Státní fond dopravní infrastruktury, tentokrát na osvětlení přechodů pro chodce.