Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Česko – německý fond budoucnosti dlouhodobě podporuje naše partnerství

Na konci měsíce března letošního roku podalo město Vysoké Mýto žádost o příspěvek na konání Mezinárodních partnerských dní 2014 z Česko-německého fondu budoucnosti. Česko-německý fond budoucnosti ( dále jen „FB“) se zrodil z vůle obou států. Vznikl jako výsledek Česko-německé deklarace a dne 29.12.1997  byl FB založen podle českého práva jako nadační fond se sídlem v Praze. Cíleně podporuje projekty, které svádějí dohromady lidi obou zemí, které umožňují a prohlubují pohledy do jejich světů, do společné kultury a dějin. Fond finančně podpořil naše Mezinárodní partnerské dny již v letech 2012 až 2015.

  

Mimo jiné již tato organizace podpořila částkou 100.000,- Kč v roce 2002 projekt města Vysokého Mýta na pořízení nového zvonu do kostela Sv. Vavřince v našem městě. V loňském roce FB oslavil 15 let svého úspěšného působení na poli bilaterálních vztahů mezi ČR a Německem.

Vzhledem k dlouholetému a pevnému partnerství s německým městem Korbach, o kterém není třeba se dlouze zmiňovat, jsme i letos požádali o příspěvek ve výši  18.000,- Kč, která má částečně pokrýt náklady spojené s pobytem očekávané německé delegace.