Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 14.12.2017

Projekty v realizaci

Další informace

  • Investor Fresenius Medical Care
  • Zahájeno pondělí, 05 červen 2017
  • Předpokládané dokončení neděle, 31 prosinec 2017
  • Fáze projektu v realizaci

Výstavba dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě, která je společným projektem města, Vysokomýtské nemocnice a společnosti Fresenius Medical Care, postupuje rychle kupředu. Pacienti z oblasti Vysokomýtecka, Vraclavska, Choceňska a Litomyšlska se tak konečně dočkají vlastní moderní dialýzy a skončí jejich pravidelné dojíždění do vzdálených středisek v kraji.

 

V současné době probíhá stavba dialyzačního střediska sítě Fresenius NephroCare v hlavní budově Vysokomýtské nemocnice podle plánu a nic nebrání tomu, aby byla dokončena včas a otevřela se začátkem roku 2018 veřejnosti.

 

Nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare bude splňovat ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality. Prostory po bývalých chirurgických sálech dovolují vybudovat zde velkorysé dialyzační středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. Budou zde instalovány nejmodernější technologie, jako jsou vodárna pro přípravu ultračisté vody, nejnovější hemodialyzační přístroje či speciální zařízení na měření tělesného složeni pacienta. Jeho kapacita bude deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro případy infekce. Součástí bude také nefrologická ambulance.