Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 22.6.2024

Dialyzační středisko společnosti Fresenius Medical Care

Další informace

  • Předpokládané dokončení: neděle, 31 prosinec 2017

Od poloviny února 2018 mohou pacienti s chronickým selháním ledvin z Vysokomýtska, Choceňska a Litomyšlska využívat nové moderní dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Vysokomýtské nemocnice. Jeho součástí je také nefrologická ambulance. „Těší mě, že se naši občané dočkali a že už na dialýzu nemusí dojíždět do vzdálenějších měst. Ke stávající nabídce ambulantních zdravotnických služeb přibylo dialyzační středisko, které budou využívat i pacienti z blízkého okolí,“ řekl při otevření dialýzy starosta František Jiraský. Na Dnu otevřených dveří, který přilákal velké množství lidí, se veřejnost seznámila s moderním prostředím i se škálou zdravotnických služeb, které zde jsou pacientům poskytovány.

 

 

Nové dialyzační středisko bylo vybudováno v prostorách po chirurgickém sále ve 2. patře nemocnice v Hradecké ulici. K dispozici zde jsou nejmodernější technologie – nejnovější hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin, speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta nebo vodárna pro přípravu ultračisté vody. „Dialyzační středisko úzce spolupracuje s Vysokomýtskou nemocnicí a ostatními nemocnicemi v okolí. Nejčastěji zasahujeme u pacientů, kteří mají různé otravy, nebo jim selhává více orgánů najednou,“ vysvětlil Aleš Zacharda, prokurista společnosti Fresenius Medical Care.

 

Celková kapacita dialyzačního střediska činí deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro potřebu izolace. Součástí je také nefrologická ambulance s čekárnou. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky. Primářkou střediska je MUDr. Lucie Zachařová, která je zkušenou nefroložkou s dlouholetou odbornou praxí na dialyzačním středisku. „Jsem velice ráda, že mohu pracovat v tomto novém moderním dialyzačním středisku a věřím, že zde pacienti naleznou bezpečné a profesionální zázemí pro své opakované terapie. Samozřejmě se na nás mohou obracet i pacienti, kteří potřebují ambulantně kontrolovat stav svých ledvinných funkcí. Na všechny pacienty se moc těšíme,“ řekla doktorka Zachařová.

 

„Přes veškeré snahy zablokovat stavbu naší dialýzy ve Vysokém Mýtě jsme zdárně dokončili vše, k čemu jsme se zavázali jako vítěz výběrového řízení města. Konečně tak můžeme v areálu vysokomýtské nemocnice nabídnout pacientům komfortní dialyzační středisko s vysokou kvalitou péče a přátelským prostředím,“ doplnil David Prokeš, ředitel společnosti Fresenius Medical Care.

 

Budovy nemocnice jsou v majetku města. Dialyzační středisko bylo otevřeno krátce po novém sále pro jednodenní chirurgii, který v první patře budovy vybudoval Pardubický kraj, jenž je zřizovatelem Vysokomýtské nemocnice. „Nové dialyzační středisko je druhou významnou aktivitou, která ve velmi krátké době posouvá dostupnost zdravotnické péče pro vysokomýtské občany o krok kupředu a zároveň je velmi významná pro další perspektivu nemocnice. Pro zdejší pacienty bude tato dialýza určitě velkým přínosem. Doufám, že to nebude poslední aktivita a investice do vysokomýtské nemocnice,“ dodal starosta František Jiraský.